Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie: Ulewy uszkodziły dach, zalane oddziały [FOTO]

Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie
fot. Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie

Biuro prasowe Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie poinformowało o szkodach, jakich doznał szpital w wyniku intensywnych opadów gradu i deszczu występujących w miniony weekend.

Jak informuje biuro prasowe szpitala, Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie walczy ze skutkami nawałnic. Uszkodzeniu uległ dach pokrywający budynek „C”, co spowodowało zalanie Oddziałów Neurochirurgii, Ortopedii oraz Oddziału Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Leczenia Oparzeń, a także części Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.

Obecnie nieczynne jest również lądowisko dla Lotniczego Pogotowia Ratunkowego (LPR).

Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie informuje ponadto, że pacjenci z Oddziałów Neurochirurgii, Ortopedii i Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Leczenia Oparzeń, zostali przeniesieni do sąsiednich oddziałów.

Szpitalny Oddział Ratunkowy funkcjonuje natomiast w trybie awaryjnym.

Prosimy potencjalnych pacjentów o kierowanie się w miarę możliwości do innych Szpitalnych  Oddziałów Ratunkowych i Izb  Przyjęć – apeluje Katarzyna Pokorna-Hryniszyn, rzecznik prasowy, Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie.

Zobacz wideo na www.KolorowePtaki.com:

Piotr Kaszuwara

Dziennikarz. Od wielu lat współpracownik wielu polskich redakcji. Między innymi Polskiego Radia we Wrocławiu, Programu 1, 2 oraz 3 Polskiego Radia, Money.pl, Polsat News i Onet.pl,.
Verified by MonsterInsights