UNICEF Polska w Jemenie. Zebrano ponad 3 mln złotych

Unicef Polska handel ludzmi balkany
fot. Piotr Kaszuwara / www.KolorowePtaki.com

Polscy Darczyńcy w ramach akcji UNICEF Polska „Pomoc dzieciom w Jemenie” przekazali łącznie 3 354 076 złotych. To kwota, która pomoże uratować zdrowie i życie tysięcy dzieci w tym kraju, podkreśla Marek Krupiński, Dyrektor Generalny UNICEF Polska w komunikacie przesłanym przez organizację.

Wojna w Jemenie to największy kryzys humanitarny w XXI wieku. 80 procent mieszkańców potrzebuje pomocy, zwłaszcza pomocy żywnościowej. Polacy przekazali ponad 3,3 mln złotych na pomoc dzieciom w Jemenie – podsumowuje kampanię UNICEF Polska.

Kampania „Pomoc dzieciom w Jemenie” rozpoczęła się w listopadzie 2020 r. i trwała sześć miesięcy. W akcję zaangażował się Maciej Orłoś, który wystąpił w specjalnym spocie emitowanym w telewizji. Znany dziennikarz, który wspiera działania UNICEF Polska apelował: 12 milionów dzieci w Jemenie jest dotkniętych kryzysem humanitarnym, a ponad 300 tysięcy z nich dosłownie umiera z głodu. Nie pozwól na to. Razem ratujmy życie.

UNICEF Polska podsumowuje

Polacy z dużym zaangażowaniem odpowiedzieli na ten apel przekazując darowizny m.in. za pośrednictwem strony unicef.pl/jemen. Celem kampanii było zebranie funduszy przede wszystkim na zakup żywności terapeutycznej stosowanej w leczeniu niedożywienia i zakup zestawów pierwszej pomocy. Dzięki zebranej kwocie ponad 3,3 mln złotych, UNICEF w Jemenie będzie mógł np. objąć ponad 25 tysięcy dzieci miesięczną terapią leczenia niedożywienia lub kupić ponad 10 tysięcy zestawów pierwszej pomocy. – Potrzeby w Jemenie są wciąż bardzo duże, dlatego nie poddajemy się i będziemy kontynuować pomoc najmłodszym w tym kraju, mówi cytowany w komunikacie Marek Krupiński, Dyrektor Generalny UNICEF Polska.

Organizacja pomimo zakończenia akcji „Pomoc dzieciom w Jemenie” wciąż będzie zbierać środki na wsparcie dzieci i ich rodzin. Darowizny można przekazywać poprzez stronę kampanii lub biorąc udział w akcji „Prezenty bez Pudła”, w której każdy może podarować produkt humanitarny najbardziej potrzebującym dzieciom, w tym dzieciom w Jemenie. Zapraszamy na prezentybezpudla.pl.

O UNICEF

UNICEF to organizacja humanitarna i rozwojowa od 75 lat działająca na rzecz dzieci. Od ratujących życie szczepień, przez budowę szkół, po natychmiastową pomoc w sytuacji klęski humanitarnej – UNICEF robi wszystko, aby dzieciom żyło się lepiej. Pracuje w małych wioskach i z rządami państw, bo uważa, że każde dziecko, niezależnie od miejsca urodzenia, koloru skóry czy religii, ma prawo do zdrowego i bezpiecznego dzieciństwa.

Czytaj także:

  • Robert Lewandowski rozdaje prezenty [NEWS]
  • Handel kobietami: “W internecie sprzedał mnie mąż” [REPORTAŻ]
  • Handel ludźmi: Z oknem na szczęście [FOTO]
handel ludźmi
fot. Piotr Kaszuwara / Human trafficking in Balkans
Unicef Polska
fot. Pictures of more children from the IDP camp. / mat. pras. Unicef Polska

Informacja Prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Verified by MonsterInsights