Kim jest wrocławski Banksy? „Sztuka jest moją heroiną” [REPORTAŻ]

Vogel Paintings, czyli wrocławski Banksy albo jak kto woli: Maciek. Jego obrazy pojawiają się w różnych miejscach od kilku lat. Zwykłym kejem przykleja je do murów we Wrocławiu. Najczęściej wybiera stare kamienice, przejścia podziemne, czy też zapuszczone ulice i zamurowane okna.

Zaczynał dawno temu. Nielegalnie malował graffiti na ścianach i pociągach. Lata 90. dawały młodych chłopakom z małego osiedla niewiele możliwości rozwoju. Wrocławski Banksy patrzył też długo, jak jego przyjaciele umierają np. z przedawkowania heroiny. On natomiast zatracał się w sztuce.

W dzieciństwie dzielił pokój z siostrą, a pieniądze na kanapki od mamy, przeznaczał na farby i spreje. Dziś jako dorosły i odpowiedzialny ojciec oraz mąż, tylko czasami może zapomnieć się w sztuce. Kim jest wrocławski Banksy i gdzie można odszukać jego obrazy?

Posłuchajcie rozmowy z nim i jego najbliższymi:

Materiał pub publikowany pierwotnie na antenie Radia Wrocław.

Piotr Kaszuwara

Dziennikarz. Od wielu lat współpracownik wielu polskich redakcji. Między innymi Polskiego Radia we Wrocławiu, Programu 1, 2 oraz 3 Polskiego Radia, Money.pl, Polsat News i Onet.pl,.
Verified by MonsterInsights