Świeradów Zdrój: Najwyższa wieża widokowa w Polsce już czynna

Świeradów Zdrój wieża
mat. pras. Sky Walk

Najwyższa wieża widokowa w Polsce zaprasza na spacer w chmurach. Brama do nieba już otwarta – dumnie zaprasza Świeradów Zdrój.

W uzdrowiskowej miejscowości Świeradów-Zdrój na Dolnym Śląsku zakończyła się właśnie budowa najwyższej w Polsce wieży widokowej – Sky Walk. Położenie wieży jest wyjątkowe i zostało wybrane nie przez przypadek. Umożliwia łatwy dostęp z terytorium aż trzech państwczytamy w internecie.

Sky Walk dzięki wysokości całkowitej wynoszącej 65 metrów jest najwyższą wieżą widokową w całej Polsce. Oferuje nie tylko zapierające dech w piersiach widoki na romantyczne zabudowania uzdrowiska i panoramę Gór Izerskich, ale również wiele atrakcji gwarantujących zastrzyk adrenaliny, dzięki którym Sky Walk na zawsze pozostanie w pamięci każdego z odwiedzających – zapewniają organizatorzy.

Na szczyt Sky Walk poprowadzi 850-metrowa ścieżka. Przejście między piętrami uatrakcyjnia wiele punktów widokowych i atrakcji takich jak np. kokon pająka – zabawna plątanina sieci, która przypadnie do gustu szczególnie dzieciom” – dodaje Oskar Bronicki, manager operacyjny Sky Walk, cytowany w komunikacie.

Na szczycie, na zdobywców czeka między innymi siatka relaksacyjna w kształcie kropli, mapy z panoramą gór, czy też przeszklona platforma widokowa. Drogę powrotną urozmaica zjazd ze 105-metrowej zjeżdżalni. – Na końcu wycieczki czeka potężny zastrzyk adrenaliny, w ciągu kilku sekund nasi goście dostaną się z chmur na ziemie” – dodał Bronicki.

Szczegóły techniczne:

– długość zjeżdżalni: 105 metrów

– długość trasy: 853 metry od bramki

– wysokość kładki od ziemi: 62 metrów

– wysokość wieży: 65 metrów

Świeradów Zdrój. Odległości w Polsce:

Jelenia Góra – Świeradów-Zdrój 35 km, 45 min

Warszawa – Świeradów-Zdrój 505 km, 5 h 30 min

Poznań – Świeradów-Zdrój 258 km, 3 h 40 min

Odległości z Republiki Czeskiej:

Liberec – Świeradów-Zdrój 44 km, 50 min

Praga – Świeradów-Zdrój 160 km, 2 h 30 min

Hradec Králové – Świeradów-Zdrój 118 km, 2 h 10 min

Brno – Świeradów-Zdrój 350 km, 3 h 50 min

Odległości z Niemiec:

Drezno – Świeradów-Zdrój 160 km, 2 h 10 min

Chemnitz – Świeradów-Zdrój 232 km, 2 h 45 min

Leipzig – Świeradów-Zdrój 275 km, 3 h 10 min

Więcej informacji o Sky Walk Świeradów-Zdrójna stronie www.visitskywalk.today.

To kolejna wieża widokowa na Dolnym Śląsku. Także w okolicach Kłodzka powstaje ich kilka. Docelowo mają tworzyć gęstą sieć wież widokowych w dolnośląskich górach.

Piotr Kaszuwara

Dziennikarz. Od wielu lat współpracownik wielu polskich redakcji. Między innymi Polskiego Radia we Wrocławiu, Programu 1, 2 oraz 3 Polskiego Radia, Money.pl, Polsat News i Onet.pl,.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Verified by MonsterInsights