Swiatłana Cichanouska do Ryszarda Terleckiego. „Niech spojrzy w oczy mamy Ramana Pratasiewicza i moich dzieci”.

Swiatłana Cichanouska
na zdj. Swiatłana Cichanouska / fot. Krzysztof Zatycki

Swiatłana Cichanouska, liderka białoruskiej opozycji i w oczach wielu osób faktyczna zwyciezczyzni ubiegłorocznych wyborów prezydenckich, odniosła się do słów szefa klubu Prawa i Sprawiedliwości Ryszarda Terleckiego. Polityk PiS uważa, że skoro Cichanouska w Polsce spotyka się z opozycją, to po pomoc dla swojego kraju powinna zwrócić się do Moskwy. Jego komentarz zamieszczony na Twitterze wywołał burzę.

Jeżeli Cichanouska chce reklamować antydemokratyczną opozycję w Polsce i występować na mityngu Trzaskowskiego, to niech szuka pomocy w Moskwie – napisał na Twitterze Ryszard Terlecki. Na konferencji prasowej zorganizowanej w Centrum Historii Zajezdnia we Wrocławiu, Swiatłana Cichanouska początkowo nie chciała w ogóle komentować słów Ryszarda Terleckiego. – Powiem szczerze, że jest to dla mnie dość dziwna sytuacja. Po prostu staramy się spotykać ze wszystkimi politycznymi. Białoruś powinna tak naprawdę łączyć a nie dzielić. We wszystkich krajach demokratycznych istnieje consensus co do Białorusi i mają one wspólną opinię nt. wydarzeń na Białorusi. Dlatego nie do końca wiem, jak to skomentować – powiedziała

Została jednak dopytana przez dziennikarzy o spotkania z prezydentem Warszawy Rafałem Trzaskowskim a także z liderem Lewicy – Robertem Biedroniem. – Gdyby osoba, która popełniła cytowany przez dziennikarzy wpis na Twitterze, była z nami teraz obecna na sali i popatrzyłaby w oczy mamy Ramana Pratasiewicza, gdyby ta osoba posłuchała, co mówią jego rodzice, gdyby wczuła się w to co obecnie przeżywają, to nawet na myśl by jej nie przyszło pisanie takich postów.

Białorusi i Białorusinom potrzebne jest każde wsparcie i każda pomoc. Dlatego chciałaby podziękować zarówno panu przydentowi Andrzejowi Dudzie, jak i władzom Warszawy i Wrocławia za wsparcie z ich strony. Nie warto manipulować sytuacją, która ma miejsce obecnie w Białorusi. To są męki i cierpienia konkretnych ludzi i chciałabym, żeby osoba, o której mówimy spojrzała w oczy rodzicom Ramana, ale także i moich dzieci. Apeluję by tego bólu nie wykorzystywać do własnych celów politycznych – powiedziała Swiatłana Cichanouska we Wrocławiu.


Zobacz film dokumentalny o Białorusinach protestujących we Wrocławiu.
[FILM NOMINOWANY W KONKURSIE NURT 2021]
Film pt. „Murami za Białorusią”:

Dowiedz się więcej o sytuacji na Białorusi:

Czytaj także: Raman Pratasiewicz dla białoruskiej telewizji: “To Zachód odpowiada za zamieszki” [CAŁY WYWIAD]

Adwokat Tomasz Wiliński o porwaniu Ramana Pratasiewicza i o sytuacji na Białorusi:

Piotr Kaszuwara

Dziennikarz. Od wielu lat współpracownik wielu polskich redakcji. Między innymi Polskiego Radia we Wrocławiu, Programu 1, 2 oraz 3 Polskiego Radia, Money.pl, Polsat News i Onet.pl,.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Verified by MonsterInsights