Stawy milickie: „Cztery głosy stawów” [PODCAST]

Stawy Milickie to wiele gatunków ryb dziesiątki tysięcy ptaków, ale też ludzie. Bo bez nich rezerwat nigdy by nie powstał. Mają już blisko 1000 lat i są unikalnym punktem na mapie Dolnego Śląska, Europy i świata.

W tym podcaście na KolorowePtaki.com opowiadamy o Dolinie Baryczy i Stawach Milickich głosami czterech osób: profesora Józefa Witkowskiego, twórcy rezerwatu, legendy ornitologii z Milicza Ewalda Ranoszka, nieżyjącego już rybaka i ichtiologa Jana Szymczaka oraz Jerzego Łętowskiego, emerytowanego dziennikarza z Joachimówki.

POSŁUCHAJ PODCASTU:

Pierwszy rozmówca to emerytowany dziennikarz Jerzy Łętowski, mieszkający w jednym z domów położonych w ścisłym rezerwacie w Joachimówce. Mieszkańców jest tam zaledwie kilkoro.

Drugi rozmówca to legenda milickiej i polskiej ornitologii pan Ewald Ranoszek. Najstarszy przewodnik i specjalista rozpoznający jedynie po głosie wiele gatunków ptaków.

Trzeci bohater reportażu to również ornitolog, profesor Józef Witkowski, bez którego Rezerwatu Przyrody Stawów Milickich nigdy by nie było.

Czwartym głosem stawów jest nieżyjący już rybak, ichtiolog, były wieloletni dyrektor ds. produkcji w spółce Stawy Milickie Jan Szymczak. To on tuż po wojnie odbudowywał zniszczone łowiska.

Zobacz galerię zdjęć Andrzeja Owczarka: Stawy milickie

Reportaż nt. Stawów Milickich był publikowany na antenie Radia Wrocław w 2016 roku.

Piotr Kaszuwara

Dziennikarz. Od wielu lat współpracownik wielu polskich redakcji. Między innymi Polskiego Radia we Wrocławiu, Programu 1, 2 oraz 3 Polskiego Radia, Money.pl, Polsat News i Onet.pl,.

3 thoughts on “Stawy milickie: „Cztery głosy stawów” [PODCAST]

  1. Po odsłuchaniu tego reportażu, odrazu zechciało mi się odwiedzić te Stawy Milickie🙂

  2. […] Posłuchaj także reportażu o Stawach Milickich pt. Ludzkie głosy stawów […]

  3. […] Zobacz także: Dolina Baryczy: “Ludzkie głosy stawów” [REPORTAŻ] […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *