Pies nie kaktus. MPK Wrocław da wodę zwierzętom

Pies nie kaktus – tak nazywa się nowa, wakacyjna akcja MPK Wroclaw. Czworonogi będą miały gdzie gasić pragnienie.

pies nie kaktus mpk wroclaw 3

mat. pras. MPK Wrocław

“Pies nie kaktus” to nowa akcja, z którą wystartowało właśnie wrocławskie Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji. Zwierzęta spacerujące ze swoimi właścicielami będą mogły napić się wody na pętlach MPK. – Ogólnodostępne miski dla psów zamontowaliśmy przy naszych punktach socjalnych. W ten sposób chcemy zabezpieczyć czworonogi przed upałami. Udostępniliśmy już pięć wodopojów, kolejnych pięć zamontujemy do końca tego tygodnia – informuje prezes MPK we Wrocławiu Krzysztof Balawejder.

Pies i kot to nie wielbłądy, a więc pić muszą – mówi jedno ze znanych polskich powiedzeń. Zmienione oczywiście na modłę zwierzęcą. Myśląc o potrzebach zwierząt, MPK Wrocław rusza z nową akcją. Na dobry początek, na 10 wrocławskich pętlach tramwajowych/autobusowych przygotowaliśmy miejsca na miski z czystą wodą dla naszych mniejszych braci i sióstr: psów i kotów.❤️🐶 – pisze Krzysztof Balawejder na swoim profilu w mediach społecznościowych o akcji Pies nie kaktus.

Wybrane przez MPK lokalizacje psich wodopojów to na razie: Biskupin, ZOO, Karłowice, Kozanów, Oporów, Leśnica, Os. Sobieskiego (Kriólewska), Gaj, Krzyki i Księże Małe. Będziemy obserwować zainteresowanie tymi miejscami i nie wykluczamy kolejnych lokalizacji. Jednocześnie zapewniam sceptyków i mniej nam życzliwych, że przygotowanie tej akcji odbyło się bez szkody dla realizacji naszych zadań przewozowych/torywolucyjnych – dodaje prezes MPK na Facebooku.

KolorowePtaki.com zapytało także czworonogi, co sądzą o nowej akcji Pies nie kaktus. Większość z nich nie potrafiło wyrazić zachwytu słowami.

Jak nieoficjalnie udało nam się ustalić wśród osób związanych ze ścisłym kierownictwem Urzędu Miejskiego we Wrocławiu, również Kot Wrocek zaaprobował projekt miałcząco.

Zobacz więcej na www.KolorowePtaki.com:

pies nie kaktus mpk wroclaw 2 Kolorowe Ptaki.com
pies nie kaktus mpk wroclaw 1 Kolorowe Ptaki.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *