Pchli Targ na Tarnogaju wraca po pandemii

Pchli Targ na Tarnogaju
mat. pras. Przyjazny Tarnogaj

Już w najbliższą sobotę, 12 czerwca 2021, po pandemicznej przerwie powróci Pchli Targ na Tarnogaju. W nowej odsłonie, zmienionej lokalizacji i z masą atrakcji. Tym razem wydarzenie odbędzie się przy ul. Nyskiej 66, przed Szkołą Podstawową nr 9.

Pchli Targ na Tarnogaju – tam możesz kupić bądź sprzedać niemal wszystko: ubrania i ubranka, zabawki, bibeloty, książki, płyty, kasety a nawet drobne meble.

Wstęp jest wolny zarówno dla kupujących jak i sprzedających, jednak chęć wystawienia się trzeba wcześniej zgłosić, ze względu na ograniczoną ilość miejsca – informuje Basia Rogalińska ze stowarzyszenia Przyjazny Tarnogaj, organizatora wydarzenia – Wszystkich wystawców prosimy o  zgłoszenia poprzez naszą stronę: www.przyjaznytarnogaj.pl/pchli-targ.

Oprócz stanowisk sprzedażowych odwiedzających czekają dodatkowe atrakcję organizowane.

  • Będzie też można zamienić słowo z psychologiem dziecięcym i logopedą, a także zobaczyć pokazową lekcję logopedyczną. Wszystko za sprawą ekipy z Rodzinkowa.
  • O godzinie 12:00 YogaLab zorganizuje pokazowe zajęcia dla dzieci, a pół godziny później dla dorosłych. Obowiązują wcześniejsze zapisy. Szczegóły na wydarzeniu na facebooku.
  • Rada Rodziców ze Szkoły Podstawowej nr 9 im. Wincentego Pola przygotuje specjalne stanowisko na którym kupicie pyszne ciasta, a cały dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na potrzeby szkoły.
  • Dodatkowo w czasie TPT odbędą się warsztaty z tworzenia świec sojowych, w ramach projektu „Wszystko po swojemu” realizowanego w ramach programu MikrograntyNGO. Obowiązują wcześniejsze zapisy. Szczegóły na wydarzeniu na facebooku.

Więcej na KolorowePtaki.com:

Wracamy po długiej przerwie, spragnieni kontaktu z sąsiadami, którego w ciągu ostatniego roku, było tak mało – Tomasz Myszko-Wolski, Przyjazny Tarnogaj. – Jednak nie zapominamy o zagrożeniu związanym z pandemią koronawirusa. Zachowujemy dystans, stosujemy właściwą higienę rąk, ale też namawiamy też do zainstalowania aplikacji swojego banku na telefonie i dokonywanie płatności na numer telefonu.

Pchli Targ na Tarnogaju. 12 czerwca 2021 od 10 do 14

Pchli Targ na Tarnogaju to impreza cykliczna, odbywająca się 4 razy w roku, tak by przed każdym sezonem mieć szansę opróżnić swoje szafy z nam już niepotrzebnych, a jeszcze użytecznych rzeczy. Możemy pohandlować, powymieniać się, albo po prostu oddać.

Jednak TPT to przede wszystkim szansa, by spotkać się, porozmawiać i poznać sąsiadów. Dotychczasowe edycje przekonały nas, że to wydarzenie którego mieszkańcy Tarnogaju naprawdę potrzebują. Wydarzenie podróżuje po osiedlu, pierwsze edycje odbywały się na parkingu przed przedszkolem Pitagoras, potem zostało przeniesione na parking przed Centrum Aktywności Tarnogaju, by teraz zagościć przed Szkołą Podstawową nr 9 na ul. Nyskiej 66.

Zdjęcia z poprzednich edycji dostępne są na www.przyjaznytarnogaj.pl.

Piotr Kaszuwara

Dziennikarz. Od wielu lat współpracownik wielu polskich redakcji. Między innymi Polskiego Radia we Wrocławiu, Programu 1, 2 oraz 3 Polskiego Radia, Money.pl, Polsat News i Onet.pl,.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Verified by MonsterInsights