Jest ich pięciu w pierwszym składzie. Na oczach mają gogle, w okół murawy specjalne bandy ochronne, a po sztucznej trawie toczy się piłka z dzwoneczkami. Blind football, to piłka nożna dla niewidomych. W Polsce jest jeszcze raczkującym sportem. Do tej pory powstały tylko dwa profesjonalne zespoły: Wisła Kraków i Śląsk Wrocław.
POSŁUCHAJ:
Dla wielu zawodników powrót do sportu po utracie wzroku lub rozegranie meczu nie widząc boiska ani piłki były abstrakcyjnymi marzeniami.
Dziś niewidomi i niedowidzący sportowcy z boiska przy ulicy Kamiennogórskiej we Wrocławiu święcą laury na międzynarodowych turniejach, a ich koledzy także trenują: sztuki walki, tenis stołowy, czy narciarstwo alpejskie. Nie możliwe? A oni nie widzą problemu.

Cały zespół Śląsk Wrocław Blind Football:
Lubomir Prask (trener), Mikołaj Nowacki (trener), Robert Mkrtchyan (kapitan), Krzysztof Apolinarski, Adrian Słoninka, Artur Fleszar, Łukasz Byczkowski, Przemysław Młyńśki, Marcin Lubczyk, Amadeusz Łysyk, Krzysztof Zarzycki, Tadeusz Sypień, Sławomir Zagrobelny, Monika Szwałek (przewodnik), Elżbieta Mielczarek (przewodnik).
Reportaż nt. blondfootballu był też publikowany w Radiu Wrocław.