Takim busem MPK Wrocław dowiezie studentów do Strzelina

mpk wrocław strzelin
mat. pras. UMW

MPK Wrocław wspiera przyszłych medyków. Na początku 2021 roku szpital przy ulicy Wrocławskiej 46 w Strzelinie stał się częścią Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu. Dzięki temu studenci Uniwersytetu Medycznego zyskali kolejne miejsce do praktycznej nauki. O ich bezpieczny dojazd na zajęcia do Strzelina zadba MPK Wrocław.

Realizacja zajęć dydaktycznych studentów we wszystkich jednostkach USK powinna stać się codziennością. Studenci fizjoterapii będą pierwszą grupą studentów UMW, którzy wezmą udział w zajęciach klinicznych w strzelińskim szpitalu – mówi dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu dr Anna Kołcz. – By usprawnić ich realizację, postanowiliśmy zapewnić im transport z i na miejsce, w czym wsparło nas MPK Wrocław – mówi dr Kołcz, cytowana w komunikacie wysłanym przez Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu.

Pierwsza grupa studentów wyruszyła na zajęcia 17.05.2021 r. i będzie na nie uczęszczać przez kolejny tydzień, do 24 maja włącznie. Zorganizowanie transportu było możliwe dzięki poszerzeniu współpracy wrocławskiego MPK i UMW. Bus MPK będzie zabierał studentów spod Dworca Głównego do Strzelina i odwoził z powrotem do Wrocławia po zakończeniu zajęć.

Czytaj także:

Transport studentów na zajęcia poza Wrocławiem to kolejna wspólna inicjatywa Uniwersytetu Medycznego oraz Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego.

Pod koniec października 2020 r. kursowanie rozpoczęły autobusy na nowo wytyczonej trasie Kliniki-USK, stworzonej na potrzeby studentów UMW oraz pracowników uczelni i szpitala. Są oni jedyną grupą, która może korzystać z przejazdów, by w ten sposób zminimalizować ryzyko zakażenia wirusem SARS-CoV-2.

Informacja Prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Verified by MonsterInsights