Dyrygent i puzonista na rowerach. Jadą pomagać

Dwóch artystów: Marcin Nałęcz-Niesiołowski i Wiktor Rakowski ruszają w podróż rowerową z Wrocławia do Białegostoku. 600 kilometrów, by tym razem pomóc Małgosi Tomczak.

Małgosia już niedługo, bo na początku sierpnia przejdzie kolejną operację w Paley European Institute i odbędzie specjalistyczną rehabilitację w Paley Institute w USA – mówi Marcin Nałęcz-Niesiołowski.

Małgosia jest wspaniałą, dzielną dziewczynką, właściwie już nastolatką, która od urodzenia ma krótszą prawą nóżkę. Z każdą kolejną operacją i rehabilitacją jej bliscy i wiele, wiele oddanych osób, pomagają by ją wydłużyć, tak aby w przyszłości mogła być w pełni sprawna – dodaje dyrygent.

mat. siepomaga.pl

CZYTAJ WIĘCEJ NT. ZBIÓRKI DLA MAŁGOSI

Pod koniec lipca (po 20-tym) chcemy wyruszyć w naszą kolejną wyprawę, która przebiegać będzie „po skosie” Polski. Od Wrocławia do Białegostoku, a może i dalej. To dalej, w naszych zamiarach, to piękne, malownicze Podlasie. Jeśli morale i siły pozwolą chcemy zakończymy naszą eskapadę w Wilnie, pod Ostrą Bramą. Chcemy wykręcić Gosi jak najwięcej kilometrów – planuje Wiktor Rakowski, puzonista.

https://koloroweptaki.com/archiwa/473

Artyści zapraszają wszystkich chętnych do wspólnej podróży, a także do wzięcia udziału w akcji. – Jeśli uważacie, że nasz zakręcony lub „wykręcony” plan jest godzien Waszej uwagi i hojności serca to zapraszamy do przyłączenia się do wydarzenia i zadeklarowanie wpłaty nie mniejszej niż 10 groszy (tylko!) za każdy przejechany przez nas kilometr. Oczywiście może to być wyższa kwota, którą uznacie za stosowną – dodaje Marcin Nałęcz-Niesiołowski.

Wyprawę rowerową dyrygenta i puzonisty można śledzić na Facebooku.

Piotr Kaszuwara

Dziennikarz. Od wielu lat współpracownik wielu polskich redakcji. Między innymi Polskiego Radia we Wrocławiu, Programu 1, 2 oraz 3 Polskiego Radia, Money.pl, Polsat News i Onet.pl,.

3 komentarze do “Dyrygent i puzonista na rowerach. Jadą pomagać

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *