Białoruski Wolny Chór wystąpi we Wrocławiu [FOTO]

białoruski wolny chór Вольны хор
mat. organizatora https://www.facebook.com/VolnyChoir

Białoruski Wolny Chór swój pierwszy w Europie i w Polsce koncert zagrał kilka dni temu w Poznaniu. Tam porwał publiczność i spotkał się z bardzo przychylnymi komentarzami. Wrażenie robią stroje śpiewaków, ale najważniejsza jest oprawa muzyczna. Białoruskie, rewolucyjne pieśni otrzymują nowe życie dzięki artystom przedstawiającym się, jako Volny Chor. Na scenie pokazują się jedynie w białych maskach, bo za swoje występy na Białorusi mogliby trafić do więzienia. We Wrocławiu zagrają dwa darmowe koncerty.

Białoruski Wolny Chór zagra we Wrocławiu trzy koncerty:

  • 24 lipca o godz. 17:00 (msza św. w języku białoruskim o 16:00) w kościele Bożego Ciała;
  • 25 lipca o godz. 15:00 na Rynku, przy Pręgierzu;
  • 25 lipca  po mszy św. o godz. 16.00 w kościele św. Wojciecha (O.O. Dominikanów);

Koncert grupy Białoruski Wolny Chór organizowany jest przez Stowarzyszenie Białoruski Związek Solidarności we współpracy z Urzędem Miejskim Wrocławia, Wrocławskim Centrum Rozwoju Społecznego i Klasztorem O.O Dominikanów.

Dowiedz się więcej o sytuacji na Białorusi:

Każdy z koncertów ma swoją specyfikę. W kościele, dzięki wspaniałej akustyce, można będzie usłyszeć sakralną część programu Chóru oraz mszę świętą w języku białoruskim, która rozpocznie się o 16:00. W Rynku będą na Państwa czekały głównie pieśni protestu, które stały się symbolem walki o wolność Białorusinów po sfałszowanych wyborach prezydenckich na Białorusi w sierpniu 2020 roku. W kościele O.O. Dominikanów usłyszymy wybór pieśni z obu koncertów – informuje Stanisław Rybarczyk z Fundacji Pro Arte z Wrocławia.

Wszystkie koncerty Chóru są darmowe, jednak każdy może przekazać dowolną kwotę za ciężką pracę i dalszy twórczy protest Wolnego Chóru.

Darowizny przyjmowane są na konto Stowarzyszenia Białoruski Związek Solidarności: 96 1090 2499 0000 0001 4782 6382 w tytule wpłaty proszę wpisać „Darowizna na cele statutowe. Wolny chór.”

Zobacz także film nt. Białorusinów z Wrocławia:

Piotr Kaszuwara

Dziennikarz. Od wielu lat współpracownik wielu polskich redakcji. Między innymi Polskiego Radia we Wrocławiu, Programu 1, 2 oraz 3 Polskiego Radia, Money.pl, Polsat News i Onet.pl,.
Verified by MonsterInsights