Bente Kahan: „Wrocław miał być na chwilę. Ta chwila trwa już 18 lat”

Bente Kahan to dobrze znana wrocławianom i publiczności z całego świata artystka, aktorka, piosenkarka i popularyzatorka kultury żydowskiej. We Wrocławiu mieszka od 2001 roku, choć wcale się tego nie spodziewała.

Przyjechaliśmy tu z moim mężem z Norwegii. Olek działał w Solidarności w latach 80. Jego rodzice byli już wiekowi i trzeba było się nimi zaopiekować. Mama już zmarła, a tata żyje do tej pory i za kilka dni kończy 100 lat. Zostaliśmy. I tak jesteśmy tutaj już prawie 18 lat – śmieje się Bente Kahan.

Artystka opowiada o żydowskich korzeniach oraz o tym jak trudna była pierwsza wizyta w Polsce. – Ta ziemia kojarzyła mi się źle, ale ojciec mojego męża opowiadał jak piękny jest Wrocław. Kiedy przyjechałam tu po raz pierwszy w 1983 roku zupełnie tego piękna nie widziałam. W mieście było szaro i buro. Teraz, po tylu latach, myślę sobie, że to prawdziwy cud, że wszystko tak bardzo się zmieniło – mówi.

POSŁUCHAJMY CAŁEJ ROZMOWY:

Wywiad z Bente Kahan był też publikowany w Radiu Wrocław.

Piotr Kaszuwara

Dziennikarz. Od wielu lat współpracownik wielu polskich redakcji. Między innymi Polskiego Radia we Wrocławiu, Programu 1, 2 oraz 3 Polskiego Radia, Money.pl, Polsat News i Onet.pl,.

One thought on “Bente Kahan: „Wrocław miał być na chwilę. Ta chwila trwa już 18 lat”

  1. […] Posłuchaj: Bente Kahan: “Wrocław miał być na chwilę. Trwa już 18 lat” […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Verified by MonsterInsights