Uniwersytet w Białymstoku: darmowe badania na otyłość 2021

Trwa rejestracja na badania otyłości na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku. Organizuje je Zakład Dietetyki i Żywienia Klinicznego Uniwersytetu Medycznego. UM Szuka pacjentów do bezpłatnego badania „Poszukiwanie markerów otyłości” – czytamy na stronie internetowej UM w Białymstoku.

W ramach projektu wykonane zostaną badania genetyczne mające na celu analizę wpływu czynników środowiskowych na modulację ilości tkanki tłuszczowej, badania biochemiczne krwi pozwalające ocenić występowanie zaburzeń metabolicznych, analizy składu ciała, badania antropometryczne, oraz pomiar ciśnienia skurczowego metodą oscylometryczną z wykorzystaniem wskaźnika kostka-ramię.

Pacjentom zostanie wykonany także pomiar stopnia zwłóknienia i stłuszczenia wątroby z wykorzystaniem aparatu FibroScan. Metoda ta jest nieinwazyjna i jest alternatywą dla biopsji wątroby. 

Znajdź więcej interesujących tematów lifestylowych na www.KolorowePtaki.com

Poszukujemy kobiet oraz mężczyzn w przedziale wiekowym 20–55 lat, ze wskaźnikiem masy ciała BMI większym niż 30 kg/m2 i mniejszym niż 39 kg/m2 – mówi Katarzyna Witczak Sawczuk z Zakładu Dietetyki i Żywienia Klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.

Wymagane jest zaświadczenie od stomatologa o stanie zdrowia jamy ustnej. Konieczny jest brak chorób przyzębia oraz próchnicy. 

Ilość osób, zakwalifikowanych do projektu jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Więcej informacji i wstępną kwalifikację do projektu uzyskają Państwo u osób koordynujących projektem: 

Badania otyłości. Koordynatorzy projektu:

  • dr Joanna Smarkusz-Zarzecka
  • mgr Katarzyna Witczak-Sawczuk
  • mgr Beata Zyśk
  • mgr Damian Pogodziński
  • Zakład Dietetyki i Żywienia Klinicznego UMB
  • tel.: 798 286 670
  • czynny w godzinach 9:00-16:00

Dowiedz się więcej o badaniach otyłości w rozmowie wideo:

Piotr Kaszuwara

Dziennikarz. Od wielu lat współpracownik wielu polskich redakcji. Między innymi Polskiego Radia we Wrocławiu, Programu 1, 2 oraz 3 Polskiego Radia, Money.pl, Polsat News i Onet.pl,.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *